?אז למה דווקא אוסטרליה

ברגע שהחלטנו לקחת שנה הפסקה השאלה הזאת עלתה די הרבה. כל העולם פרוס בפנינו, למה דווקא לשם? בהתחלה לא ידעתי לענות, אבל היה לי מאוד ברור שזה צריך להיות שם.

אז חשבתי על זה והבנתי שיש כמה סיבות.

הסיבה הפרקטית

לישראלים *יחסית* קל להשיג לשם ויזה.
אני מחזיקה בדרכון גרמני אז החיים שלי יותר קלים מהבחינה הזו, אבל לאלדד יש רק ישראלי (פשוט עם שכמותו), וחוץ מזה רצינו לטוס ולעבוד אז היינו צריכים להתמודד עם סוגיית אשרת העבודה. אוסטרליה מציעה ויזה שנקראת “work and holiday visa” והיא מחולקת ל500 ישראלים בשנה, בהתאם לעמידה בתנאים מסוימים. זה לא היה מובן מאליו בתחילת הדרך אבל הצלחנו להשיג אותה.

סיבת החיים הטובים

אוסטרליה ידועה באורח החיים הרגוע שמתנהל בה. אחת הסיבות מבחינתנו לנסיעה היא לקחת פסק זמן מהלחץ של השגרה. אני מאוהבת בתל אביב, אבל תרבות העבודה פה זוועה. Work-life balance זה כמעט מילת גנאי בסצנת הסטארט-אפ התל אביבית. הסיפורים על אוסטרליה כוללים בעיקר המון בירה ומקרים בהם כל העיר נסגרת “כי יש גלים”. או כמו שאח שלי אמר “זה אח המקומות הבריאים לנפש לחיות בהם”. נשמע כמו משהו ששווה לנסות…

סיבת המרחק

ההורים שלנו פחות אוהבים את זה, אבל דווקא המרחק, והעובדה שקשה לקפוץ לבקר היא אחת הסיבות לבחירה שלנו באוסטרליה. חלק מהעניין בלקחת פסק-זמן מהחיים זה הניתוק שמתלווה אליו. שנינו אנשים מאוד משפחתיים ולכן מאוד מחויבים למשפחות שלנו. כמעט ואין סופ”ש בו אנחנו לא נוסעים לאחד הבתים, ובגלל שאין לנו רכב (ע.ע בעיות חניה בת”א), ואין תחבורה ציבורית בשבת (ע.ע מדינת הלכה) לרוב אנחנו מוצאים את עצמנו מבלים סופ”ש שלם בחיק המשפחה. אל תבינו אותי לא נכון, אנחנו מאוד אוהבים את המשפחות שלנו, אבל בשורה התחתונה זה פוגע לנו בזמן הזוגי (שבמהלך השבוע מסתכם בדרך כלל בבהייה משותפת בסדרת המופת הנוכחית). ההבנה שפתאום סופי השבוע והחופשים יהיו ריקים מהתחייבויות (מישהו אמר חגים?) מביאה איתה התרגשות ורוח ספונטנית שכבר נכנסת לפעולה. אני מקווה מאוד שנשכיל לנצל את זה.

הסיבה הנוסטלגית

בגיל 13 נסעתי לשנה של טיול בחו”ל עם המשפחה. היינו חצי שנה תרמילאים במזרח (הודו-נפאל-תאילנד-לאוס-סינגפור), שלושה חודשים בניו-זילנד, וסיימנו את הטיול 3 חודשים באוסטרליה. ההתאהבות הייתה מיידית וחזקה, וואוו איזה מקום! נסענו בקראוון קטנטן ששכנענו את ההורים לקנות כי הוא בא עם די.וי.די (שיא הקידמה ב2004) וטיילנו בחלק המזרחי, מה שנקרא הD. הכרנו שם אנשים אהובים מאוד (מעוזים 3>), פגשנו חיות מטריפות, נופים מדהימים ואווירה שאי אפשר לשחזר בשום מקום אחר. במלבורן אגב, היינו רק שעתיים בסיבוב ההוא.

 

מאז שעזבתי אני חולמת לחזור, ויכול להיות שכל שאר הסיבות הן רק הצדקה לסיבה הזאת.