שבוע שני

השבוע השני מסתמן כשבוע משמעותי בחוויה, הרבה תובנות, אסימונים וחווית.

יש לי וידוי.
אני כותבת את השורות האלה בקובץ וורד פשוט במחשב כשעוד אין לי אתר. זאת אומרת יש, קניתי דומיין והתחלתי להתעסק עם הWordPress (הפלטפורמה איתה אני בונה את האתר) אבל הסתבכתי עם זה קצת והחלטתי לשחרר מזה בינתיים, כחלק מהתהליך שאני עוברת.

בתמונה: תהליך

אני אסביר- כמה שבועות לפני הנסיעה החלטתי שאני רוצה לפתוח בלוג ולתעד את החוויה. בעיקר בשבילנו ובשביל שהמשפחות והחברים יוכלו לעקוב בקלות, אבל לא רק. סיבה נוספת שהתווספה בהמשך היא שזאת הזדמנות מעניינת להתנסות במשהו חדש בחיים. להקים אתר מ-0 ולתחזק אותו, לראות אותו גדל ומשתפר עם הזמן.

אז למה עוד אין לי אתר? כי השבועות לפני הנסיעה היו עמוסים מאוד בכל מיני מחויבויות, פגישות, נסיעות, פרידות…באיזשהו שלב העיסוק סביב הקמת האתר לבלוג נהיה מלחיץ ומעיק ו”נדחף” לל”וז שעה פה שעה שם. ככה אי אפשר ליהנות מהתהליך. אז שחררתי…

הבנתי שזה חלק מתהליך יותר גדול שאני עוברת בעקבות ההחלטה לנסוע. ללמוד לשחרר- דפוסים, הרגלים, הבניות. לחצים שאני ורק אני שמה את עצמי בהם ואין להם סיבה אמתית.

הרי מה המטרה של כתיבת הבלוג? לתעד את החוויה. אם לא אהנה מהתהליך המטרה לא שווה כלום וגם כנראה שלא תצא טוב או שלא אצליח להתמיד.

מה שמשמח הוא ששמתי לב שבכל זאת יש לי חשק לכתוב. גם אם לפעמים זה קצת מאולץ הכתיבה עצמה עדיין חשובה לי. אז אני כותבת בוורד והפוסטים יעלו כשיתאים לי, כשזה יסתדר. זה היתרון הגדל בלעשות משהו משלי ובשבילי, רק אני קובעת את הדדליין.

בלי לשים לב אנחנו סוגרים פה שבוע שני. אם את השבוע הראשון בילינו בעיקר במלחמה נגד הג’ט לג והתאוששות כללית, השבוע הזה הוקדש לנסיונות ראשונים להתמקם והמלחמה הייתה בעיקר נגד השדים שבראש.

השבוע האחרון היה מאופיין בהרבה עליות וירידות של מצב הרוח שקשורות בעיקר לתחושה המתחלפת בין “איזה כיף לנו באוסטרליהההה” לבין “אנחנו בחיים לא נסתדרררר”. מעניין כמה הראש עובד חזק כשמוציאים אותו מאזור הנוחות.

עצה טובה שקיבלנו מחבר- “תנסו להישען אחורה וליהנות מההופעה. כנראה שרעבים אתם לא תישארו נכון? אז יאללה! תיהנו מהדרך”. בחלק מהזמן יותר קל ליישם ובחלק מהזמן קשה, אבל המילים נכנסו חזק ומשמשות כתרופה ברגעים קשים.

איך אפשר להתבאס כשכלכך יפה פה?

מדהים איך הצורך להתמקם מבשיל בבת אחת. הכוונה היא שבימים הראשונים היה ברור שאנחנו עוד צריכים שניה להתאפס ולהבין מי נגד מי, אבל כשהתחלף השבוע בבת אחת הגיעה התחושה שהגיע הזמן למצוא מקום משלנו, משימה שמתבררת כלא פשוטה בכלל.

כל מסע של חיפוש דירה הוא אף פעם לא פשוט. התמזל מזלנו לגור באותה דירה ב4 השנים האחרונות בתל אביב אז קצת שכחנו את תחושות התסכול שמגיעות עם חיפוש שכזה. הפרמטרים המרכזיים הם כרגיל מיקום ומחיר, אך כאן מתווסף פרמטר נוסף- לגור לבד או בבית עם שותפים?

שנינו דילגנו על שלב השותפים בחיינו כי מהבית של ההורים עברנו ישר לגור יחד, אז אין לנו הרבה ניסיון בתחום, מלבד מה שאנחנו מכירים מחברים. פה בעיר זה יחסית מקובל שזוג נכנס לדירה או בית עם שותפים ולכן האופציה הזאת בהחלט קיימת.

שותפים לדירה

בעיה נוספת על הפרק היא שמאוד קשה לשכור דירה דרך סוכנויות תיווך. החוקים באוסטרליה מאוד נוקשים וכדי לסגור דירה דרך סוכנות צריך להגיש בקשה ולצרף אליה הוכחת הכנסה והמלצות מבעלי דירה קודמים. אז נכון שאורלי ומשה היו מבסוטים עלינו לאללה כששכרנו את הדירה שלהם אבל זה היה בתל אביב ולא באוסטרליה… ויש עוד עניין קטן והוא שעדיין אין לנו עבודה, אז קשה להוכיח הכנסה.

כרגע אנחנו מתמקדים בחיפוש דירה בקבוצות פייסבוק רלוונטיות (Fairy Floss, Roompik, J seek VIC) ובאתר שנקרא Gumtree  שהוא כמו יד2 האוסטרלי, מקווה שבקרוב יהיו חדשות טובות לעדכן.

החיפוש מביא איתו הזדמנות טובה לבחון את הגבולות שלנו, כמה אנחנו מוכנים להתגמש, כמה אנחנו מוכנים למתוח את הגבול של אזור הנוחות. מדהים איך מהר מוצאים דברים להיאחז בהם- אחד בשנייה, החדר בהוסטל שכבר הפך למוכר, השכונה הקרובה וההליכה לסופר. היציאה מאזור הנוחות היא לא חד פעמית, כי בכל רגע נתון אנחנו יוצרים לעצמנו אזור נוחות חדש שגם אותו כדאי לאתגר. ואז עולה השאלה איפה עובר הגבול שלנו? מעבר לאוסטרליה זה דבר אחד ולגור עם שותפים זה דבר אחר. שאלה שנשארת פתוחה נכון לרגע זה.

זוכרים את המשחק הזה כשהיינו ילדים שצריך לעצום עיניים וליפול אחורה ולסמוך על החברה הכי טובה שתתפוס אותך? אז אני עכשיו בשלב שבו העיניים כבר עצומות אבל עדיין לא סומכת, ומרגישה צורך לוודא “אבל את תתפסי אותי נכון?”

רגשות מעורבים בשמש חורפית

יחד עם האתגרים השבוע האחרון הביא איתו גם המון חוויות טובות. הכרנו חברים חדשים דרך שידוך שמתברר כמוצלח ובילינו איתם כמה ערבים טובים של אוכל אלכוהול וגם קצת ריקודים. אלדד חזר לשחק כדור-מים אחרי שנתיים והוביל את הקבוצה שלו לניצחון ראשון לעונה עם שמיניית גולים מרשימה. אנחנו נחים הרבה, מסתובבים הרבה ואיך אמרנו? נהנים מההופעה 🙂