היי נעים להכיר, אני דניאל

נולדתי למשפחה מטיילת. מאז שאני זוכרת את עצמי אנחנו מטיילים- בארץ, בחו”ל, גיחה לסיני, טרקים, קראוונים ואפילו סירות (למרות מחלת ים קשה שתוקפת תמיד חצי משפחה…)  

השיא היה בגיל 13 כשנסענו לטיול של שנה בעולם. כן, הפסדתי את כיתה ח’. לא, לא נשארתי כיתה המשכתי כרגיל.

איך? בחצי שנה הראשונה היינו תלמידים בבית הספר של החיים- נחשפנו לתרבויות, אנשים, מנהגים וחוויות שלא יכולנו לדמיין בגיל כלכך צעיר. בחצי השני המשכנו באותה מתכונת רק שהצטרפו ספרי לימוד של מתמטיקה ואנגלית, ולמדתי עם אבא איך פותרים משוואה בסגנון 6=2x. איך אבא שלי אומר? “אז שמואל ב’ היא לא למדה…”

מאז עברו קצת הרבה מים בנהר ובטיול לדרום אמריקה (איך לא) הכרתי את אלדד. עברו שבע שנים,  מתוכן 5 של מגורים משותפים יחד בתל אביב ושנה וחצי של נישואים.

אולי בגלל שהכרנו בטיול, אולי בגלל שהייתי דיילת באל-על ואולי בגלל שלשנינו יש אותו חיידק – אבל אנחנו מאוד אוהבים לטייל יחד. וכשאני אומרת לטייל אני מתכוונת לנסוע יחד לחו”ל. היינו יחד ב12 מדינות (23 אם סופרים את הטיול שבו הכרנו) בכל מיני טיולים מגוונים- מחופשות בטן-גב, מוצ’ילות במזרח, רואד טריפ בארה”ב, הליכות בעיר ועוד. 

אנחנו אוהבים גוד-לייף ואוכל טעים והרבה מהטיולים שלנו סובבים סביב זה. האמת שיכול להיות שחוץ מלטוס לחו”ל אוכל טוב הוא התחביב המשותף השני שלנו.

חוץ מלהיות פלצנים בילינו חיים די שגרתיים- שנינו עשינו תואר ועבדנו בעבודות סטודנטיאליות ובשנה האחרונה התחלנו חיים “של גדולים”- אלדד כמורה לחינוך גופני ואני בתחום הגיוס בתעשיית הסטארטאפים בתל אביב.

במהלך השנה שנינו הרגשנו קצת תקועים. אלדד התחיל למצות את החיים בעיר וחלם על טיול גדול, ואני התעסקתי הרבה במחשבות על קריירה, תחום עיסוק והעולם החדש.

לפני כמה חודשים הרצונות שלנו הצטלבו כשאני החלטתי להתפטר בלי לדעת באמת לאן פניי מועדות, אבל עם ידיעה ברורה שאני לא במקום הנכון ועם הבשלות המתאימה לאתגר את אזור הנוחות ולעשות משהו משוגע.

החלטנו לנצל את המומנטום הנדיר ש”נקלענו” אליו ולטוס לשנה של הרפתקאה באוסטרליה (למה דווקא לשם?), רגע לפני שמתחילים עם החיים עצמם…

הרעיון הוא לאתגר את עצמנו ואת אזור הנוחות שלנו לאורך השנה, לשחרר, לזרום ולראות לאן הרוח תיקח אותנו. אין תוכניות מוגדרות ושום דבר לא ידוע מראש.

בבלוג הזה אני אתעד את החוויה שלנו תוך כדי שהיא מתרחשת ואנסה להעביר לכם תחושות, מחשבות וחוויות. סביר להניח שיהיו פה גם המלצות למסעדות.

מוזמנים להצטרף למסע.

דניאל